kba

logo1
Edit Content

KBA Sp z o.o.
Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Biurowiec Central Tower piętro 17

tel. +48 22 522 23 90
fax +48 22 522 23 91

e-mail: kba@kba.com.pl
www.kba.com.pl

NIP: 521-008-96-06,
Regon: 011089780
Zarząd: Tomasz Budziak
Zarejestrowana w: Sądzie Rejonowym dla m. St. Warszawy w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem rejestrowym:
KRS: 0000078695
Nr ewid. KIBR: 84
Wysokość kapitału zakładowego: 90 000 zł

„działamy od 1990 roku”

Ponad 30 lat doświadczenia

Długoletnia i konsekwentnie rozwijana praktyka wsparcia biznesów naszych klientów..

Nexia

Od 1998 roku jesteśmy członkiem globalnych sieci firm doradczych i audytorskich.

Profesjonalny zespół

Grupa profesjonalnych, niezależnych księgowych, doradców podatkowych i biznesowych.

Oś Czasu Historii naszej Firmy

2023

Odświeżenie logo i wydzielenie nowych linii produktowych Family Office i Family Office solutions (więcej szczegółów na www.family-office.pl) .

2022

W wyniku zaplanowanych zmian pokoleniowych oraz rynkowych w wieloletnim i uzgodnionym procesie udziały partnerów poza Tomaszem Budziakiem zostają umorzone. Tomasz Budziak staje się dominującym partnerem. Firma wzmacnia swój rodzinny profil. KBA rezygnuje z działalności audytorskiej i w zakresie doradztwa podatkowego i koncentruje na usługach księgowych i doradczych dla biznesu rodzinnego i międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych grup kapitałowych, funduszy inwestycyjnych oraz biznesów i fundacji rodzinnych.

2016

Zmiana nazwy na stosowany dotychczas skrót KBA sp. z o.o. Nowa odsłona logo. Nowa siedziba.

2015

Maria Korycka opuszcza grono partnerów Korycka, Budziak & Audytorzy Sp. z o.o. współpracując nadal jako doradca podatkowy.

2012

Tomasz Budziak otrzymuje nagrodę Ecomicus przyznaną przez Narodowy Bank Polski i Dziennik Gazetę Prawną za najlepszy poradnik biznesowy roku w postaci książki „Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne” stanowiącą podsumowanie międzynarodowego doświadczenia pracy w zakresie najlepszych praktyk biznesu rodzinnego.

2011

Nagroda – The Nexia International Firm of the Year Award

2008

Zakup od Banku Pekao S.A. wszystkich udziałów w Centrum Usług Księgowych sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Tym samym rozszerzenie portfela usług w branży nieruchomości oraz finansowej.

2007

W wyniku międzynarodowej fuzji SC International łączy się z Nexia International. Powstaje światowa sieć będąca w Globalnym Top 10 firm księgowych wg International Accounting Bulletin.

2006

Zmiany w składzie Partnerów – Jan i Krystyna Motławscy po wielu latach pracy udają się na emeryturę. Firma liczy ponad 40 pracowników, w tym biegli rewidenci, doradcy podatkowi, licencjonowani księgowi.

2000

Konsolidacja działalności pod nową nazwą Korycka, Budziak & Audytorzy jako kontynuacja bytu prawnego dawnego PIA – zdobycie trwałej pozycji uznanej firmy audytorskiej o kapitale polskim.

1999

KBR kupuje większość udziałów w Pro Invest Audyt, założonej w 1992 r. i doprowadza do w następnym roku do pełnej integracji obu firm jako Korycka, Budziak & Audytorzy sp. z o.o., czyli dzisiejsze KBA sp. z o.o.

1998

KBR zostaje członkiem globalnej sieci firm audytorskich S.C. International. Orientacja profilu na obsługę klientów zagranicznych oraz konsolidacje grup kapitałowych.

1993

Powstaje Korycka, Budziak & Rewidenci (KBR) – do dotychczasowych Partnerów Marii Koryckiej i Tomasza Budziaka dołaczają Jan i Krystyna Motławscy. Synteza działalności doradczej, audytorskiej oraz księgowej pozwala na szybki rozwój.

1992

Powstaje Pro-Invest Audyt (PIA) – wśród założycieli późniejszy Partner w naszej firmie Ewa Orkwiszewska. PIA staje się jednym z liderów audytów prospektów emisyjnych..

1990

Pierwszy rok przełomu w polskiej gospodarce. Tego samego roku Maria Korycka i Tomasz Budziak zakładają spółkę zajmującą się doradztwem gospodarczym. Spółka ta działając na początku okresu transformacji stworzyła podwaliny pod działalność audytorską.

" wiedza i praktyka "

Zespół ponad dwudziestu profesjonalistów służy swoimi kwalifikacjami naszym klientom.

  • pROFESJONALNY ZESPÓŁ
  • NOWATORSKIE PODEJŚCIE DO BIZNESU
  • WIZJA BIZNESU DOSKONAŁEGO
  • All Post
  • news

biznes przyszłości

Nexia

logo-member
Od 1998 roku jesteśmy członkiem wiodących globalnych sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich.  Zrzesza ona firmy niezależnych audytorów, doradców podatkowych i biznesowych z całego świata, które postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć sieć lokowaną w 2022 roku w światowym Top 10 dostawców usług audytorskich i doradczych.